1. نام کره جنوبی از کلمه گوریو (Goryeo) گرفته‌شده است. ژنرال گئونگ وانگ (Wang Geon) در سال 918 قبل از میلاد مسیح سرزمین گوریو را با نام سرزمین بلند و پاک نام‌گذاری کرد.
2. دو افسانه درباره پیدایش سرزمین کره وجود دارد. برخی معتقد یک خدای انسان‌نما به نام دانگمیونگ یا جومونگ (Dangun) در سال 2333 قبل میلاد این سرزمین را پایه‌ریزی کرد. اما نظریه قوی‌تری وجود دارد که در سال 1100 قبل از میلاد فردی به نام کیجا که از قبیله مانچو چین بود با همراهان خود راهی دشت‌های کره شمالی شد.
3. جومونگ یا کمان دار ماهر را پسر هه موسو (به معنی پسر آسمان) و یوها (به معنی دختر خدای رودخانه هابک) توصیف کرده‌اند.
مجسمه پادشاه سجو در کره جنوبی4. صبح‌های آرام (Land of the Morning Calm)، سرزمین کوه‌های بلند و دشت‌های زیبا، سرزمین ادب و فرهنگ ازجمله مهم‌ترین القاب کشور کره جنوبی در دنیاست.
5. ساعت کاری در کشور کره جنوبی دیرتر از سایر کشورهای آسیایی همسایه خود آغاز می شود اما با این وجود کره جنوبی جزو بزرگ ترین اقتصادهای دنیا قرار دارد.
6. در کره جنوبی نیز مانند ایران مشکل بیکاری جوانان وجود دارد و بیشتر جوانان به کارهای پاره وقت مشغول هستند. به طور متوسط هر فرد که شغل ثابت ندارد دارای 3 کار پاره وقت است.
7. مردم در کره جنوبی کمتر از شش ساعت در شبانه‌روز می‌خوابند و سعی می کنند از زمان های بیداری خود حداکثر استفاده را انجام دهند.


Korean جنوبی ,سرزمین ,وجود ,میلاد ,وجود دارد منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
طلاب کشور سه سوته خرید کن تحویل بگیر شلمین "نَـــــــــفَـــــسِ عِـــــشــــــــق" msn blog نمایندگی تجهیزات حفاظتی نظارتی هایک ویژن و هایلوک دلنوشته خرید اینترنتی یکتا فان | چت یکتا emsg-ar